Thursday, December 27, 2012

DIY Earrings...Pershendetje miq!

Fillimisht dua tju uroj gezuar festat e fundvitit (edhe pse pak me vonese :P), nje vit te ri i mbare per te gjithe ju! 
Pak kohe me pare kisha postuar nje Preview te radhes por punet e fundvitit (qe duhet ti mbyllim patjeter) 
nuk me lane shume kohe qe 
te beja postimin
 e radhes.

Hello friends!
First of all, i want to wish you a happy season's greetings and have a better year!
Times ago, i had posted a preview for the next DIY, but as its the end of the years and i have a lot of work to do, i haven't found time to post on the blog.

Friday, December 21, 2012

Preview of the next DIY!

                                                  

Saturday, December 8, 2012

Diy bow JeansDIY Bow Jeans!

Rastesisht ne Pinterest pash keto xhinset me fiogo tek xhepat!
 Shume cute dhe shume girly! 
Mendova se si DIY do tju 
pelqente edhe juve!
Ndiqni tutorialin me poshte.....

I saw this pic of these bow jeans in Pinterest! They are very cute and girly! So i thought you will like the next DIY! See the tutorial below...

Friday, December 7, 2012

Lovely blog Award!Kohen time te internetit (dhe jo vetem :P) e kaloj neper blogjet qe kam bookmark
 dhe qe ndjek me teper. 
Tek tuk eksploroj edhe ndonje blog te ri.
 Keshtu marr informacionet me te fundit te tendencave te fundit te modes, gjej inspirim per ndonje veshje 
dhe me kryesorja mundohem te gjej idete e radhes qe me duhen per blogun tim. 


Thursday, December 6, 2012

Coming next...on DIY IDEAS!


Do you like these Bow jeans? if so, follow me for the next tutorial!Saturday, December 1, 2012

Diy Corner!

Si te beni topa zbukurues per pemen tuaj te krishtlindjes!

Festat e fundvitit nuk po vonojne, jane duke na trokitur ne dere 
dhe ne akoma nuk kemi menduar per zbukurimet. 
Kryesorja e te gjithave eshte Pema e Krishtlindjeve
dhe gjithe 
aksesorete saj zbukurues. Gjithandej po shoh zbukurime qe shiten neper dyqane por te them te drejten 
jane po ato te njejtat qe 
shohim vit per vit. Nuk them jo, shoh edhe te vecanta, por ja qe buxheti im sma mbush mendjen ti blej. Keshtu qe mendova per nje Diy, jo nga ato te Fashion por nje DIY qe do te jete si pikenisje per faqen DIY CORNER! 
 

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...