Saturday, November 17, 2012

DIY...Cat Flats!


Epo te gjithe e dime qe keta te medhnjte e famshem te Holliwood-it i ndjekin ca si shume tendencat me te fundit te modes. Para ca kohesh ajo qe kishte pushtuar garberobat e tyre ishte Charlotte Olympia me pupat me dizenjon e maces. Te famshem si Sarah Jessica Parker apo Alexa Chung i kane pervetsuar te tyret, madje kjo e fundit e kombion edhe me nje fustan te kuq te Valentinos... 

We all know Hollywood's famous people follow the latest trends of fashion. What had caught their attention were Charlotte Olympia "kitty" slippers. VIP like Sarah Jessica Parker or Alexa Chung have got their pair, - Alexa adding hers to a red Valentino dress.
I thashe vetes "Pse mos ti kem dhe une?? O.o"...keshtu qe duke i shpetuar ato 465 pound (jo se do ti paguaja ndonjehere), mendova per nje DIY qe sdo me kushtonte shume, madje do me merte dhe pak kohe...Keshtu qe me ndiqni me poshte per tutorialin....

So i told myself " Why i can have them"?? O.o...and i thought for the next Diy which will save me 465 pound. A Diy which won't cost and take time to realize it... So follow me for the tutorial below...
(Keto guret mund ti gjeni tek tregu i Medresese)
What you will need:
 1. slippers
 2. cotton garze
 3. rhinestones
 4. iron   Merrni pupat ( duhet e jene material rrobe ose kastor) dhe u hiqni fingon (nese kane)
 Take the flats ( they must be cloth material) and cut the bow (if they have one)

Perdorni nje markues te bardhe per te krijuar vizatimin e maces
Take a marker, and make a cat design

Kjo eshte dizenjo e thjeshte, nuk kerkon shume mund...
This is a simple design, it wont take a lot...


Pastaj poziciononi guret, i mbuloni me kujdes me garze duke mos prishur dizenjon...(mund ta beni kete gje edhe pjese pjese, ne menyre qe mos tju ngjiten)

With the rhinestones create the cat design, cover it with the cotton lint (be careful not to destroy the design, also you can do this piece by pice)
 
Siper  vendosni hekurin e nxehur (kujdes mos digjeni :P)
 Take the iron and put it on...


 Ky eshte rezultati final... mundohuni ti gjeni guret e vegjel qe dhe dizenjoja tju dali e bukur dhe me detaje...

 This is the final result...find small rhinestones so your design will look beautiful and detailed.

  
Nqs doni qe ti ngjajne me teper Charlotte Olympia-s, me pak lekure krijoni veshet e maces duke i prere ne forme trekendeshash te vegjel, i zbukuroni me gure, dhe ngjitni me nje ngjites shume te forte tek pupat tuaja...

 If you want your shoes looks more like Charlotte Olympia "kitty" slippers, create cat ears with leather. Decorate them with rhinestone and glue them to your flats....

For any question leave a comment below or e-mail me at doityourselfideas@yahoo.com 

2 comments:

 1. Like your blog! Nice ideas!! Follow you from Spain!!

  Look at my blog:
  http://elblogdeamayalavid.blogspot.com.es/
  I wish you like it!!

  Kiss!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. thnx for your visit....i follow u back because i liked your blog...

   Delete

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...